A Meteoritkráter Expedíció projekt 2018-as utolsó akciója a történelmi magyar meteoritok megtekintése volt a bécsi Természettudományi Múzeumban. Mindez egyben az évkezdet is, hiszen akkori ígéretemhez híven ezekből, továbbá néhány ottani meteoritikai érdekességből szemezgetek 2019 első felében.
A történelmi magyar meteoritok talán legkevésbé ismert példánya a Minnichhof/Malomháza. Ebbe a kategóriába a Trianon előtti Magyarország területén földet ért, azonban az utódállamok "felségjelzését" viselő mennykövek tartoznak. A Minnichhof 1905-ben hullott a ma Ausztria burgenlandi tartományához tartozó, Füles (Nikitsch) településrészét képező Malomház (Kroatisch Minihof ) falu külterületén. A hazai szakirodalomban korábban ezzel a névvel illették.
A hullás össztömege megközelítőleg 550 g volt, a kondrit a geológusok számára több kérdőjelet felvető OC típusú. A Magyar Természettudományi Múzeum 1951-es katalógusadatai alapján 517, 1969-ben 462,6 g-nyit őrzött belőle. Eltűnt vizsgálati darab, valamint az 1956-os tűzvész zavara egyaránt nehézzé teszi a egzakt tömeg s a változások pontos ismeretét.
A fotómon megörökített 43 g-os bécsi példányt a sógorok az osztrák meteoritokat ismertető kiállításrészben mutatják be.